ETKİNLİK DUYURUSU

İlkini geçtiğimiz Ekim ayında Afyon Çiğiltepe’de gerçekleştirdiğimiz ÇALIŞMA KAMPI bu yıl 5 – 8 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
Çiğiltepe’de Milli Parklar’a ait Ahmetpaşa Tabiat Parkı’nda, Dumlupınar için de Dumlupınar Kamp Alanı’nda ÇADIRLI KAMP açılacak olup, her kampın mevcudu 30’ar kişi ile sınırlıdır.
Etkinlik kesinlikle bir gezi ya da sahada eğitim faaliyeti değildir. Sabahları askeri nizamda 07:00’de kalkılmakta, araçlar çalışma bölgelerine en geç 08:00’de hareket etmektedir. Akşam saat 17:30’a kadar kazma-kürek ve kol kuvvetiyle çalışılmakta, öğle yemeği arazi kumanyası şeklinde yenmektedir. Başkomutanlık Tarihi Milli Park Müdürlüğü ve Dumlupınar Kaymakamlığı’nın desteklediği etkinlik süresince son üç yıl içinde bulduğumuz şehit mezarlarında rehabilitasyon çalışması yapılarak kamp sonunda torunlarının ziyaretine hazır hale getirilecektir. Çalışmalar sırasında anıtsal şahideler ve bayrak direkleri için çukurlar kazılacak, ankraj betonları atılacak, şahide ve gönderler dikilecek, istinat duvarları ve kabir çevirme yapıları kuru taş örme şeklinde yapılacaktır.
Bu yorucu etkinlik fiziki dayanım gerektirdiğinden tempoya ayak uyduramayacak olanların başvurmamasını önemle rica ederiz.
Etkinlik süresince ekip ruhuyla hareket etmek esastır. Belirlenmiş olan şehitlik bölgelerinde gruplar halinde çalışılacak; her sabah günlük faaliyet toplantısı ve akşamları da değerlendirme yapılacaktır. Grupların sevk ve idaresi sahayı ve yapılan uygulamayı bilen tecrübeli arkadaşlarımız aracılığıyla gerçekleştirilecektir.
5 – 8 Mayıs tarihleri arasındaki kamp süresince 3 kahvaltı, 4 öğlen ve 3 akşam yemeği öğünü olacağından, her katılımcının kendi rejimine uygun şekilde gıda maddelerini getirmesi gerekmektedir. Bunun dışında kampta belirlenecek iaşe sorumluları aracılığıyla marketten eksikler tedarik edilecektir. Benzer şekilde her katılımcı bireysel kullanım malzemelerinden (çadır, uyku tulumu, mat, kamp ortamına uygun giyim kuşam, temizlik malzemeleri vb.) sorumludur. Ayrıca katılımcıların acil müdahale gerektirebilecek ya da varsa sistemik rahatsızlıklarını önceden bildirmesi karşılaşılabilecek olumsuz durumlarda doğru adımları atabilmemiz açısından önemlidir.
Yukarıda özetlediğimiz şartlarda dahi “ben gelmek istiyorum” diyorsanız; KAMP BAŞVURUSU başlığıyla murettep2@gmail.com adresine başvurunuzu, iletişim bilgilerinizi ve etkinliğe nasıl katılacağınızı (otobüs, motosiklet, araba, karavan vs.) iletiniz.
Son başvuru tarihi 23 Nisan 2022’dir.
No Comments

Post A Comment